Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Hel

Poradnik Klienta

Co wtedy stanowi adblue na stacjach? AdBlue stanowi ostatnie szerokiej klas roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Bierze zatem na punkcie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Produkowany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Miastko

Z pośród wszystkich płynów dobrych do transportu jest nietoksyczny, dobry i pewny w użyciu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W układzie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą wyposażone w ostatni system.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie i w jaki rada można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wygranie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich coraz dobrze. W pewnych krajach np. w Holandii można również skorzystać z automatów spotykających się przy ulicach. Nie pełne samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, gdyby nie rozlać. Płyn tenże jest wielkie właściwości korozyjne. Adblue Miastko

Gdzie znajduje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym przyjemniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Spotyka się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dawniejszych pojazdach sposób tenże nie był umieszczany na poziomie projektowania, przez co niebieski korek może dostawać się w dalekich miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi zatem w cały sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej sytuacji warto pamiętać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do nabycia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Miastko

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest szczególnie łatwa. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po kilkorgu sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien mieć o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą drogą jest kup płynu w liczbach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Cena w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić oraz na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest oczywiście taki sam skład a nie warto przepłacać.
Adblue Miastko

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są gorsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki wspólne z normą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w cały sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy okres trwa pełną sprawność, co odkłada się zarówno na znaczniejszą wartość podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue działają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe opłaty drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Miastko

Artykuł został sporządzony we harmonii Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments