Hartowane szkła Police

Poradnik Klienta

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie pozyskał nowy smartfon a ważne, o czym pomyślałeś, to potwierdzenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i zastanawiasz się, które są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym ukazują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Moryń

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Albo to najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i skomplikowanych kształtach. Smukłe i wysokie sylwetki obudowy i przede wszystkim bardzo zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i doskonale się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie stanowi w okresie przykryć go w sum, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tak dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na pełnej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania mobilne.
Hartowane szkła Moryń

Czym wtedy różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, a oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje swoje przeznaczenie w sukcesie telefonów z płaskim ekranem, tylko nie będzie korzystną ochroną dla modeli z okrągłymi krawędziami. Tutaj zalecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to łatwy następca powłok 2D, który doskonale osiągnie swoją wartość w sukcesie ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na ścianach. Warto w niniejszym etapie wspomnieć, że wymienione wyżej produkty mogą u niektórych producentów występować pod innymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Produkty są te jedyne, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Moryń

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najrozsądniejszym i najdostępniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do rodzajów telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego brzegi nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że łatwo zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu razem z jego oprawką. Dodatkowo krawędzie są lekko zaokrąglone, i poprzez to nieco wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest dana tylko na barwionej ramce, co w sukcesie produktów niższej jakości może przynosić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, natomiast w efektach ekskluzywnych wartości nie powinno zatem zawierać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak dużo krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Moryń

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje więc artykuł najdroższy spośród wszystkich trzech także o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej specyficznej formie idealnie wybiera się do pełnych boków wyświetlacza, chroniąc go z wszystkiej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy zawsze mieć, że ich realizowanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, ponieważ będą one podważać i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Moryń

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments