Sprzedaż ziemniaków Vineta Koszalin

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kulturze kulinarnej nie tylko Polski, a a wszelkiej północnej części Europy. Z gwarancją ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w dalekich wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Już mamy dojazd do licznych grup o innych właściwościach i życiu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Międzyzdroje

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, ukazująca się znacznie dobrym gustem i wielkimi walorami kulinarnymi. Również są one stałe na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i obserwują swoje wartości.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Międzyzdroje

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta należą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego też pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest źle chropowata, a mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że bogata spożywa jeść nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z centrum.
Bulwy montuje się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując doskonałą kondycję konsumpcyjną natomiast nie tracąc swoich wartości. Ponadto wyróżniają się długim czasem spoczynku, co zmniejsza ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki obecnemu w bulwach nie dochodzi te do syntezy wielkich sum szkodliwej dla zdrowia solaniny (choć tu pierwsze jest chronienie ziemniaków w ciemności. Należy też dbać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta odznacza się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu doskonale kształtuje się do pielęgnacji ekologicznych, w których nie przyjmuje się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy dobrze zbierają się przy tej odmianie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, posiadającego wymagane certyfikaty. Ponadto chcąc je, dobrze znasz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że wszystka kwestia będzie uważała dość nowe strony, kiedy toż się zdarza w sukcesie ziemniaków wygodnych w marketach. Wydaje Ci toż pewność guście i ceny tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Międzyzdroje

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są raczej zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu doskonale przydają się do zup, klusek również na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone zaś w strukturze domowych frytek. dobrze zbierają się także jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak również potraw bardziej egzotycznych, takich jak tajskie massaman curry, w którym ziemniaki pełnią kluczową rolę.

Ziemniaki są niezwykle znanym warzywem w Polsce, jednocześnie ciesząc się niezbyt dobrą sławą w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto ale pamiętać, że zamknięta w ziemniakach skrobia jest niskokaloryczna i miła dla przewodu pokarmowego, zaś one jedne są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co dobre, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na obecny cech.
Będąc źródłem funkcjonalnych i delikatnych węglowodanów, szybko dodają działalności i pasą na długo. W zintegrowaniu z następującymi warzywami i źródłem roślinnego czy zwierzęcego białka są pełnowartościowy posiłek. Ponadto wyróżniają się samą z niższych ceny energetycznych spośród produktów skrobiowych trafiających na nasze stoły. Podnosi ona jedynie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety przechodzące na planie detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Międzyzdroje

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz korzystać pewność, iż na Twój talerz trafi produkt najdoskonalszej klas, wolny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów cierpiących na znaczniejszą metę niekorzystny pomysł na własne zdrowie. Także ich znakomity dodatek i wady kulinarne robią spośród nich pełen dodatek do każdego obiadu i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Międzyzdroje

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments